Výroba nábytku na zakázku, Vyškov, Brno a okolí

Zavoláme Vám zpět

Zanechte nám Vaše telefonní číslo. Zavoláme Vám zpět!

 

Zavoláme Vám zpět

Odesláno! Ozveme se Vám, jakmile to bude možné.

 • Skříně

  Skříně

 • Skříně

  Skříně

 • Skříně

  Skříně

 • Skříně

  Skříně

Co je důležité si uvědomit, než si naplánujete skříň a zkontaktujete nás. Vše nejen změřte, ale i důkladně promyslete.

Rozměry prostoru

V první řadě je potřeba zaměřit prostor, kde bude vestavěná skříň umístěna. Z těchto rozměrů následně vyhodnotíme, jaký typ vestavěné skříně bude pro tento prostor nejvhodnější.

Uspořádání skříně

Tím, že vestavěná skříň je vyráběna na míru, přináší její uspořádání velkou volnost. Proto se vám zde pokusíme nastínit základní pravidla a omezení při návrhu a konstrukci vestavěné skříně.

Výška

Maximální výška vestavěné skříně by neměla přesáhnout 275 cm. V případě stropu vyššího než 275 cm se skříň řeší nástavcem do maximální výšky 305 cm.

Šířka

Maximální šířka vestavěné skříně by neměla přesáhnout 6 metrů, což je maximální šířka kolejnice. V případě delší vestavěné skříně je možné rozdělit na dva díly, nebo kolejnice pro posuv dveří nastavit. Minimální šířka jednoho modulu by neměla být pod 50 cm, maximální šířka by neměla přesáhnout 110 cm s tím, že tato šířka je ovlivněna výškou dveří. Platí, čím je menší šíře křídla a vyšší výška, tím je horší stabilita dveří při jejich posuvu.

Hloubka

Optimální hloubka vestavěné skříně je 65 cm při použití posuvných dveří. Z této hloubky 10 cm ubere posuvný systém dveří a 55 cm je optimální hloubka pro ramínka. V případě menší vnitřní hloubky než 55 cm hrozí, že bude oblečení na ramínkách škrtat o posuvné dveře vestavěné skříně. V případě použití pantových dveří stačí celková hloubka 57 cm, protože pantové dveře mají tloušťku jen 2 cm. V případě skříní s menší hloubkou je možné použít pro ramínka výsuvnou šatní tyč. Tu lze použít i do skříní o hloubce 30 cm.

Vnitřní uspořádání skříně

Stropní police (naše skříň Eko)

Stropní police je jedna dlouhá police, která většinou prochází přes celou šířku vestavěné skříně od boku k boku. Umisťuje se nejčastěji ve výšce 200 cm. Taková police je vhodná pro uskladnění dlouhých a objemnější předmětů, jako jsou lyže, kufry apod. V tomto řešení je kolejnice přišroubovaná na stropě.

Prostor pro košile a dlouhé věci

Prostor pro věšení košil by na výšku neměl být méně než 110 cm, na dlouhé kabáty by prostor neměl být menší než 160 cm.

Délka polic

Police vestavěné skříně na míru by neměly být delší než 100 cm, jinak se mohou prohýbat. Při použití delších polic využíváme podepření svlakem na zadní straně police.

Velikost zásuvek

Zásuvky do vestavěných skříní vyrábíme na míru, tzn., že může být libovolná. Základní zásuvky vyrábíme do šíře cca 100 cm. Pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěli zásuvky širší, tak je potřeba použít výsuvy zásuvek se synchronizací.

Záda vestavěné skříně

Vestavěné skříň může i nemusí mít zadní desku (tzv. záda). Z konstrukčního hlediska nejsou záda většinou potřeba. Dávají se v případě, že je zeď místnosti velmi křivá, na žádost zákazníka nebo pokud se jedná o skříň s pantovými dveřmi. Záda obvykle děláme buď z 10mm lamina nebo sololaku.

Skříň na technické věci

Pokud si pořizujete skříň do panelákového bytu, kde potřebujete každý kousek bytu vhodně využít a skříň bude sloužit nejen pro ukládání oblečení, je třeba se také zamyslet nad tím, co dalšího do skříně budete chtít. Potřebujete jistě uložit například skládací schůdky, sušák na prádlo, žehlící prkno, vysavač, třeba i mop a koště. Že jste na to málem zapomněli? I tyto informace jsou pro nás nesmírně důležité, aby skříň dobře sloužila vaším individuálním potřebám.